magyarvizilabda.lap.hu

Tartalom:

Vízilabda Szövetségek

A vízilabda vagy régebbi elnevezéssel vízipóló labdajáték, melyet két, 7–7 fős csapat (hat mezőnyjátékos + egy kapus) vív egymás ellen egy medencében.
FINAMagyar Olimpiai BizottságMagyar Vízilabda Szövetség

Olimpia Rio 2016 - Női vízilabda

Amerikai címvédés női vízilabdábanBíró Attila: Ebből a vereségből van mit okulnunk
Magyarország-Oroszország
Utolsó másodpercben kaptunk gólt, büntetőkkel buktuk a bronzérmetNem jött össze a bronz! Negyedik a magyar női vízilabda válogatottÖtméteresek döntöttek, Magyarország negyedik női vízilabdábanBüntetők döntöttek, Magyarország negyedik női vízilabdában
----------------
Magyarország - USA
Négy ok, amiért nem kell szégyenkezniük a vízilabdás lányoknakNem nya­fog­nak, bronz­ér­met ígér­nek a pó­ló­sok!Emelt fővel mennek a bronzért a magyar pólósnőkVereség az amerikaiaktól, bronzéremért küzdhetnek a pólós lányok A lányoknak sem jött össze a döntő! Magyarország-Egyesült Államok Magyarország–USA – percről percre
---------------
Olaszország az első döntős női vízilabdábanVan, aki súgjon a női pólósoknak AmerikárólRio 2016: a fináléért száll harcba a női vízilabda-válogatottFaragó Tamás: van esélyünk az amerikaiak ellen
Magyarország – Ausztrália
Bíró Attila a csapat tartását dicsérte, az amerikaiak ellen már kész a haditervAntal Dóra: Nem volt kérdés, belövöm-e! Ilyenek a magyar lányok! Elődöntőben a női vízilabda csapatunkElődöntőben a magyar női vízilabda-válogatott!Dráma: Büntetők után jutott az elődöntőbe a magyar válogatott Elképesztő feltámadás után, büntetőkkel elődöntős a női pólócsapat
Az olimpiai címvédővel találkoznak Bíró Attila lányai
Spanyolország-Magyarország
Kikapott a spanyoloktól a női vízilabda-válogatottGyőzelem után vereségVereség Spanyolországtól
--------------
Örömjátékot vár a női pólósoktól Kemény Dénes Amerikai női vízilabda siker a magyarok csoportjábanBelekezdtek a vízilabdás lányok, elkalapálták a kínaiakatGyőzelemmel kezdtek női pólósainkAz első állomás következik

Olimpia Rio 2016. - Férfi vízilabda

Megrázó nyilatkozat - Ezért ütött be az olimpiai kudarc? -2016.10.25. Benedek Tibor: ez igazi magyaros vízilabda voltNem volt kérdés: Szerbia nyerte a vízilabdatornát
Magyarország - Görögország 12-10
Veretlenül ötödikek a vízilabdás fiúkÖtödik a férfi vízilabdacsapat Szépen búcsúzott a pólóválogatott az olimpiától Az 5. hely és a becsületünk volt a tét
Az ötödik helyért játszik a pólóválogatott Balkáni csata lesz a férfi vízilabda döntőjében A görögökkel játszanak a magyar férfi vízilabdázók
Magyarország–Brazília 13–4
Könnyen ment Ezt meg kellett nyernünk Benedek TibiértNem voltak egy súlycsoportban velünk a brazilokAz ötödik helyért játszhat a férfi vízilabda-válogatottDurván leiskoláztuk a brazilokat, még meglehet az ötödik hely is a férfi vízilabdásoknak
Magyarország - Montenegró
Kemény Dénes megmondta, miért nem jutott tovább a férfi pólócsapatBenedek sorolja a kiesés okait, és csalást emlegetLondon után Rióban sem jutott a legjobb négy közé férfi pólóválogatottunkEnnyit ért a be­csü­let, fáj­dal­mas pofon a me­den­cé­ben Kiesett a férfi vízilabda válogatott! Magyarország-Montenegró 11-13A férfi vízilabdázóknak nem sikerült, Montenegró nyert büntetőkkelEgy percig sem vezettünk, vereség ötösökkel: a férfi pólósok kiestekEljött a visszavágás ideje
Magyarország-Brazília 10-6
Erre kell vigyázni Montenegróval, ezt nyilatkozta Benedek Tibor Csoportgyőztesen a nyolcban Csoportelsőként jutott negyeddöntőbe a férfi vízilabda-válogatott
Először kaptak ki a brazil férfi vízilabdázók A szerbeknél is megtört a jég
Magyarország - Japán
simán vertük a japánokatEdzőmeccsen szerezte meg első győzelmét a pólóválogatottElőször nyert a magyar férfi vízilabda-válogatott Magyarország-Japán percről percre
Magyarország - Görögország
Kemény: A vízilabda már nem csak pár ország belügye A spanyolok legyőzték a horvátokat Szerbia kapott egy gyomrost a brazil pólósoktólDöntetlenekkel „araszolnak” Benedekék: a görögök a végén egyenlítettekNyertek az ausztrálok
-------------
Újabb nehéz meccs előtt a Benedek-csapatA címvédő horvátok legyőzték MontenegrótBrazilok a csoportunk élén
Magyarország-Ausztrália 9 - 9
Második meccsén is ikszelt a Benedek-csapatDöntetlent játszottak a férfi pólósok az ausztrálokkalDöntetlen az ausztrálok ellen a férfi vízilabdatornán
Szerbia elleni döntetlennel kezdte az olimpiát a férfi pólóválogatottDöntetlen a szerbek ellen!Magyarország - Szerbia A rekordokban is élen jár a magyar vízilabdaParalimpikonok felkészülését segíti a Bravos kávé gyártója -2016.07.29. Bíró Attila az Európa-bajnokoknak szavazott bizalmat - 2016.07.16. Benedek Tibor elmondta, milyen esélyeink vannak Rióban -2016. július 8. Neves szívsebész a riói csapatbanVégleges a férfi vízilabda-válogatott olimpiai kerete - 2016. július 4.Vízilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon Kisorsolták az olimpiai csoportokat Rio 2016 hírek - Magyar Olimpiai BizottságÍme, az út RióigMagyarország - Görögország: ez is döntetlen!
Meghatározás:

A magyar vízilabda megismeréséhez és az eligazodáshoz leginkább szükséges linkeket próbáltam egy helyen összegyűjteni. Ami nincs fent, az vagy nem létezik, vagy még nem ajánlotta senki sem. A magyar vízilabdázás számtalan kiváló pólóst ad, illetve adott a sportágnak. Róluk sem feledkezünk meg.